sağlık bakanlığı logo

Mimar Sinan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Açılıyor

Mimar Sinan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Açılıyor
Mimar Sinan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Açılıyor ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (BASIN)

Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine bağlı olan Mimar Sinan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, ana binaya 7 km uzaklıkta bulunan Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının giriş katında, 200 metrekare toplam kapalı alandaki 5 poliklinik ve 1 radyoloji odası ile hizmet verecektir.

Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ise toplam 3.024 metrekare kapalı alana sahip binasında hizmet sunmaktadır. 24 adet bir ünitli, 5 adet iki ünitli olmak üzere, 29 poliklinik odasında toplam 34 faal diş üniti bulunmaktadır. 2019 Mayıs ayı itibariyle, 3’ü uzman (2 periodontoloji, 1 protetik diş tedavisi) olmak üzere, toplam 25 diş hekimi görev yapmaktadır. 1 adet periapikal ve 2 adet panoramik röntgen cihazı ile görüntüleme hizmeti verilmektedir.

Yakında hizmet vermeye başlayacak olan polikliniği yerinde değerlendiren Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Mehmet Akdağ poliklinikte incelemelerde bulunarak yöneticilerden bilgi aldı. Akdağ’a Başkan Yardımcısı Dr. Birgül Yılmaz ve Müdürlüğün ilgili birim çalışanları eşlik etti.

Manavgat ADSM’ye bağlı 5 ünitli Mimar Sinan Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği açılması ve Manavgat ADSM’nin tescilli ünit sayısının toplam 39 ünite çıkartılması ile Manavgat ve yöre halkına daha kaliteli ve ulaşılabilir bir ağız ve diş sağlığı hizmeti sunulacaktır.

Duyuruya Ait Diğer Resimler