sağlık bakanlığı logo

Konyaaltı Güne Hareketle Başladı

Konyaaltı Güne Hareketle Başladı
Konyaaltı Güne Hareketle Başladı ANTALYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ (BASIN)

Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için “Sağlık İçin Hareket Et Günü” olarak belirlenen bu günde çalışanlar aktivitede bulundu.

Ülkemizde de her yıl bugünün önemine dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Konyaaltı Sağlıklı Hayat Merkezi organizasyonu ile İl Sağlık Müdürlüğü ek binada çalışanlar fizyoterapist eşliğinde gerçekleştirdikleri fiziksel aktiviteyle güne başladılar.

Sağlığın korunması ve geliştirilmesi için haftada 150 dakikalık (haftanın 5 günü 30 dakikalık) orta şiddette bir egzersiz yetişkinler açısından yeterlidir. 1- 4 yaş arası çocuklar, gün içinde farklı şiddetlerde toplam 180 dakikalık fiziksel aktivite yapmalıdırlar. 5-18 yaş arasındaki çocuk ve ergenler için ise günde 60 dakika, orta şiddetliden yüksek şiddetli aktivitelere doğru şiddeti değişen aktiviteler önerilmektedir.

Duyuruya Ait Diğer Resimler