sağlık bakanlığı logo

Kamu Pesoneli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Yerleştirme Sonucu

Kamu Pesoneli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Yerleştirme Sonucu
Kamu Pesoneli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Yerleştirme Sonucu BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU

 

Kamu  Personeli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Alımı Komisyonu  2019-1 Kamu Personeli Olmayan Aile Sağlığı Elamanı Alımı    Komison Kararı                  

                   5258 sayılı Aile Hekimliği Uygulaması Hakkında Kanunu’nun 3. Maddesine istinaden İlimizde Aile Sağlığı Elemanı bulunmayan Akseki İlçesi Cevizli Aile Sağlığı Merkezi 07.06.003 no’lu aile hekimliği birimine Kamu Personeli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı alımı yapılması için 06.02.2013 tarih ve 923 sayılı olur ile görevlendirilen “Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Yerleştirme Komisyonu” tarafından usul ve esasları belirlenmiş ve Müdürlüğümüz internet sitesinde 11/02/2019 tarihinde ilana çıkılmıştır. Bahsi geçen aile hekimliği biriminde görev almak üzere 10 adet müracaat olmuştur.        

           *Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Elemanı Yerleştirme Komisyonu Komisyonumuz 26.02.2019 tarihinde bahsi geçen birime Kamu Personeli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı olarak görev almak isteyen kişilerin müracaatları değerlendirmek üzere İl Sağlık Müdürlüğümüz Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Dr. İbrahim ÇETİN başkanlığında toplanmıştır.

 *Öncelikler başvuru belgeleri incelenmiş ve başvuru belgeleri geçerli olan kişiler arasında ilan edilen birime başvuru sayısı 1 den fazla olduğu için öncelik eğitim durumuna göre verilmiş, aynı eğitim durumunda başvuru sayısı da 1 den fazla olduğundan evrak kayıt numarasına göre yerleştirme yapılmıştır.

 *Bahsi geçen birime Kamu Personeli Olmayan Aile Sağlığı Elemanı olarak yerleşen kişinin  hakkında Güvenlik Soruşturması yapılacak olup,

Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formunu doldurarak 10.03.2019 tarihine kadar Müdürlüğümüz  Personel Atama Birimi’ne 2 nüsha düzenleyerek teslim etmeleri gerekmektedir. Aile sağlığı elamanı sözleşmesi güvenlik soruşturması sonucunda imzalanacaktır.

  *Yerleşen kişinin herhangi bir sebepten sözleşme imzalayamaması durumunda yeni alım ilanına çıkılmayacak, başvuru yapanlar arasından aynı kriterler dikkate alınarak yeni değerlendirme yapılacaktır.

  *Değerlendirme neticesinde Komisyonumuzca aşağıda tabloda belirtilen şekilde sonuca varılmıştır.

 

S. NO

 

ADI SOYADI

MEZUNİYET ALANI

EĞİTİM DURUMU

YERLEŞTİĞİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

1.

Emine SELEN

Hemşire

Lisans

Akseki Cevizli Aile Sağlığı Merkezi