sağlık bakanlığı logo

Belgin Birgül ve Oğlu İl Sağlık Müdürünü Ziyaret Etti

Belgin Birgül ve Oğlu İl Sağlık Müdürünü Ziyaret Etti
Belgin Birgül ve Oğlu İl Sağlık Müdürünü Ziyaret Etti BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU

Hastalığı boyunca kendisiyle yakından ilgilenen İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür’e Teşekkür Ziyaretinde Bulundu.

Geçirdiği hastalık sonrası konuşma yetisini kaybeden ve yürümekte güçlük çeken annesinin bakımını üstlenen Erdem Candar zamanla annesine konuşmayı öğretti. Anne Belgin Birgül’ün her türlü bakım ihtiyacını karşılayan ve tedavi süresince yanından ayrılmayan Erdem annesine konuşmayı da öğretti. Annesinin 180 kelimeyi artık konuşabildiğini ifade Erdem Candar “Sağlığın kıymetini kaybetmeden anlamıyoruz. Her şeyin başı sağlıkmış, bunu annem hastalanınca anladım” dedi.

Bu anlamlı ziyaretten son derece mutlu olduğunu ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, “Belgin hanımı çok iyi gördüm. Söylediğiniz her kelimeyi tekrarlıyor. Oldukça azimli. Erdem de çok çaba sarf ediyor. Bu konuşma terapisine bizim de bir katkımız olsun istedim, bu konuda başarılı bir personelimizi görevlendirdim. Haftada birkaç gün Belgin hanımı görecek ve konuşma terapisi yapacak. Umarım çok kısa zamanda eski haline dönmüş olacak hastamız” dedi.

Belgin Birgül 2017 yılında Periferik Vasküler Hastalık tanısı almış, sağ ayak ve elinde güç kaybı ile konuşma yetisini kaybetmişti. İhtiyaç duyulan fizik tedavi, İl Sağlık Müdürünün çabası ve desteği ile sağlanmış, evde sağlık hizmetleri ekipleri de hastayı evinde ziyaret etmişti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ve ekibinin ilgi ve desteğine teşekkür etmek üzere Müdürlüğümüze ziyarette bulunan Belgin Birgül halen haftada 3 gün fizik tedavi merkezinde tedavi görüyor.

Duyuruya Ait Diğer Resimler