sağlık bakanlığı logo

RUH SAĞLIĞI VE TÜTÜN VE MADDE BAĞIMLILIĞI BİRİMİNİ EĞİTİMLERİ

RUH SAĞLIĞI VE TÜTÜN VE MADDE BAĞIMLILIĞI BİRİMİNİ EĞİTİMLERİ
RUH SAĞLIĞI VE TÜTÜN VE MADDE BAĞIMLILIĞI BİRİMİNİ EĞİTİMLERİ TÜTÜN VE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE BİRİMİ (HSHB)

Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Birimi tarafından Kronik Ruhsal Hastalıklar Damgalamayla Mücadele ve İntiharı Önleme Farkındalık Eğitimi, Çocuk İhmal ve İstismarı Farkındalık Eğitimi, Otizm Spektrum Bozukluğu Tarama ve Takip Programı Eğitimi; Tütün ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Birimi Tarafından Madde Bağımlılığı eğitimi verilmiştir. 

12 Nisan ve 3 Mayıs tarihlerinde Alanya İlçe Sağlık Müdürlüğü Ek Binası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimlere Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Birimi personelleri Uzm. Hemşire Gonca ARAS tarafından İntiharı Önleme Farkındalık Eğitimi, Psikolog Caner KARABACAK tarafından Çocuk İhmal ve İstismarı Farkındalık eğitimi, Çocuk Gelişimci Demet TEKİN YAKIŞAN ve Uzm. Psikolog Fatma Sühan GÖZEGÜL tarafından ise Otizm Spektrum  Bozukluğu Tarama ve Takip Programı eğitimleri verilmiştir.

Tütün ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele Birimi personelleri Psikolog Gözde COŞKUN ve Sosyal Hizmet Uzmanı Aysun ASLU tarafından ise Bağımlılık ile Mücadele Eğitimi verilmiştir.

Ruh Sağlığı Birimi ve Tütün ve Madde Bağımlılığı Biriminin birlikte düzenlediği eğitimlere toplam 86 Aile Sağlığı Elemanı katılmıştır.

 

Duyuruya Ait Diğer Resimler