sağlık bakanlığı logo

ÇİLYAD Pilot Eğitimi Antalya'da Yapıldı

ÇİLYAD Pilot Eğitimi Antalya'da Yapıldı
ÇİLYAD Pilot Eğitimi Antalya'da Yapıldı BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER BÜROSU

Antalya Bölge Eğitim Araştırma ve Simülasyon Merkezinde düzenlenen eğitime Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığından yetkililer de katıldı.

ÇİLYAD programının ulusal düzeyde yaygınlaştırılması öncesi son değerlendirme için planlanan  ÇİLYAD (Çocuk İleri Yaşam Desteği Kursu) Pilot Eğitimi, 1-4 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Eğitim konuları; Bebeklerde Acil Olgu Yönetimi, Solunum Acilleri, Şok Yönetimi, Ritim Bozuklukları, Arrest Yönetimi, Nöbet Yönetimi, Travma Yönetimi ve Simulasyon Uygulamalarından oluştu.

Antalya, Burdur, Isparta ve Elazığ illerinden doktor, paramedik ve ATT olmak üzere 15 kursiyerin katıldığı eğitim programında Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Projeler Daire Başkanlığında Uzm. Dr. Pınar Koçkaya ve Dt. İlknur Karaduman, TİLYAD Kurs Koordinatörü Dr. İlker Gürcüoğlu,  İLYAD Kurs Koordinatörü Dr. Osman Keysan ve UMKE Kurs Koordinatörü Dr. Mesut Yılmaz gözlemci olarak bulundular.

Kursun dördüncü günü kapanış programına, Eğitim ve Projeler Daire Başkanı Dr. Yusuf Çankaya, İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Mehmet Fatih Gülşen ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yusuf Günay katıldı.

Modül eğitimlerinin güncellenmesi ve yeniden yapılandırılmasının önemine değinen Dr. Yusuf Çankaya eğitmen ve kursiyerlere katkılarından dolayı teşekkür etti. İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür ise yaptığı konuşmada Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün eğitimlere verdiği önem ve bu yönde yürüttüğü çalışmaların çok anlamlı olduğuna vurgu yaparken Antalya Bölge Eğitim Araştırma ve Simülasyon Merkezine bu eğitimlerin çok büyük katkılar sağladığını söyledi. Bakanlık yetkilileri ve gözlemcilere teşekkür eden Hülür kursiyerlere de başarılar diledi.

Duyuruya Ait Diğer Resimler