Antalya İl Sağlık Müdürlüğü
RUS    EN
 
Sağlık Bakanlığı
Antalya Valiliği
Evde Sağlık Hizmetleri
İhale Portalı
Talep Toplama
Antalya İlçe Sağlık Müdürlükleri
Antalya Nöbetçi Eczaneler
icon Kepez Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli personelimiz Ebe Filiz Duru Çelik'in doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Kumluca Devlet Hastanesi'nde görevli personelimiz Ebe Sibel Kaya'nın doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Serik 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli personelimiz Aile Hekimi Hüseyin Bankoğlu'nun doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Kepez 34 Nolu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli personelimiz Aile Hekimi Tarkan Haydaroğlu'nun doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Korkuteli Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli personelimiz Ebe Seher Küçükkaşlı'nın doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Kepez Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli personelimiz Ebe Selda Kaba'nın doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Alanya Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli personelimiz Ebe Kadriye Ulaş'ın doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü'nde görevli personelimiz Mühendis Hayriye Ermiş'in doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Antalya Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'nde görevli personelimiz Hemşire Aynur Konak'ın doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Korkuteli Devlet Hastanesi'nde görevli personelimiz Diş Tabibi Aydın Yörük'ün doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz. icon Kepez Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli personelimiz Ebe Günay Şaklar'ın doğum gününü kutlar, sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzur dolu ömürler dileriz.
54.145.117.60
 
Arama
Duyurular
ANTALYA KANSER SEMPOZYUMLARI-2, MEME KANSERİ SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı" kapsamında 31 Ekim 2017 Salı günü, Kepez Devlet Hastanesi 15 Temmuz Konferans Merkezinde "Meme Kanseri Sempozyumu" ile farkındalık etkinliği yapılmıştır.

 

Aile Hekimleri Derneği, Türk Radyoloji Derneği ve KADEM gibi sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği sempozyumda, Türkiye ve Antalya'da meme kanseri taramalarında ve erken teşhis çalışmalarında gelinen nokta, meme kanserinde tıbbi ve cerrahi tedaviler, memesi alınmış kadınlarda estetik tedavi seçenekleri, ileri dönem kanser vakalarının yakınlarına verilmesi gereken eğitim ve destekler, ileri dönem kanser vakalarında ağrı ve istenmeyen etkilerin yönetimi gibi konularda 2 farklı salonda oturumlar gerçekleştirilmiştir. Erken teşhis edilmiş ve kanser tedavi süreçlerini yaşayan iki hastamız da sempozyuma katılmış, KETEM ve teşhis-tedavi süreçleri konusunda kendi hikayelerini paylaşarak meme kanserinde erken teşhisin önemine dikkat çekmişlerdir.

 

Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Hacettepe Teknokent Ulusal Mamografi Raporlama Merkezi ve Türk Radyoloji Derneği'nden hocalarımız konuşmacı olarak sempozyuma katılmışlardır.

 

Yaklaşık 180 kişinin dinleyici olarak katıldığı etkinliğimize, aile hekimleri, aile sağlığı elemanları, özel ve kamu hastane yöneticileri, genel cerrahi uzmanları, radyoloji uzmanları, palyatif bakım ve kemoterapi hemşireleri, evde sağlık hizmeti sunan sağlık ekipleri, tıp fakültesi ve hemşirelik fakültesi öğrencileri ile meme kanseri ile mücadeleye gönül vermiş birinci, ikinci, üçüncü basamak sağlık kuruluşu çalışanları katılmış ve katkı sunmuşlardır.

 
Bu haberin okunma sayısı 182
YAZILIM BİRİMİ